9.5 C
Brno
Čtvrtek, 13 června, 2024
- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůAktualityV Trnové se to vře kvůli sporům starosty s developerem

V Trnové se to vře kvůli sporům starosty s developerem

Dlouhodobé spory starosty obce Trnová Zdeňka Pekárka s developerem Janem Šefrnou, který chce v obci postavit nové domy, mohou skončit u soudu. Podle Šefrny starosta zneužívá svoje postavení k šikaně.

Domy pro rodiny, nová infrastruktura i třeba zdravotní ordinace. To všechno by mělo již brzy stát v obci Trnová u Prahy. Místo toho ale stavba stojí. Na vině jsou nekončící stížnosti starosty Trnové Zdeňka Pekárka.

„Starosta Pekárek například nařídil vážit kamiony mířící na stavbu, s údajným cílem ověřit, zda jejich hmotnost nepřekračuje povolený limit. Žádné porušení pravidel se neprokázalo, přesto byla stavba opakovaně zpomalena,“ popisuje Jan Šefrna s tím, že se jedná jen o poslední z celé řady podobných událostí.

Zastupitelstvo obce Trnová prostřednictvím starosty Pekárka totiž projekt výstavby podle Jana Šefrny sabotuje opakovaně. To dokazuje celá řada udání a podnětů k šetření v místě stavby, ať už jde o udání na vodoprávním či stavebním úřadě nebo udání na odboru životního prostředí a Policii České republiky. „Všechny tyto podněty byly odloženy jako neodůvodněné,“ dodává Jan Šefrna.

Starosta obce Trnová Zdeněk Pekárek se k celé věci nevyjádřil, pouze označil celý problém okolo nové výstavby v obci za „složitější.“


Developer a starosta se neshodnou ani v tom, že by Šefrna obci Trnová předal infrastrukturu, například čističku odpadních vod. Podle starosty Pekárka o tento majetek obec nemá zájem. Svolat zasedání, kde by Šefrna svou nabídku mohl opakovat celému zastupitelstvu, ale starosta Pekárek odmítl. Plán postavit nové domy, zdravotnické zařízení nebo školku, s níž developerský projekt také počítá, tak i nadále míří k soudu o náhradu škod.

Autor: Marek Dobeš

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek