10.6 C
Brno
Sobota, 13 dubna, 2024
- Reklama -časopis
- Reklama -časopis
DomůRady a NávodyJak vybrat párty stan

Jak vybrat párty stan

Párty stany jsou skvělým doplňkem všech letních oslav, svateb a dalších akcí pod širým nebem. Podle čeho vybrat ten nejlepší?

Jak vybrat nejlepší párty stan

Při výběru párty stanu záleží na několika faktorech. Těmi základními jsou:

  • velikost v metrech
  • typ konstrukce
  • materiál konstrukce
  • materiál opláštění

Velikost

Velikost výrobci určují v metrech. Rozměr vždy stanovuje šířku a délku. Dány jsou především počtem osob a zamýšleným účelem, pro který plánujete párty stan využít.

Asi nejčastěji se zájemci ptají po rozměru 3 x 6 m, který stačí na běžnou rodinnou oslavu. Seženete i velký profi stan pro komerční účely (stany pro obce, firemní události a další) nebo ryze atypický rozměr, který se hodí i do omezených prostor.

A pozor, zaměřte se i na výšku stanu. Obecně se doporučuje, že je potřeba ji navrhnout tak, abyste se ve stanu mohli pohodlně postavit. Neměl by tedy být příliš nízký.

Typ konstrukce

Z pohledu konstrukce stanu si můžete zvolit jednak tu klasickou, případně upřednostnit párty stan nůžkový.

Oba druhy se liší především sestavitelností. Skládací stany se ve větších rozměrech sestavují poměrně obtížně, potřeba je alespoň dvou lidí. Potřebujete především propojit jednotlivé trubky a následné zavěsit a ukotvit plachtu.

Jednodušší práci budete mít se stanem nůžkovým. Jeho rozložení zabere prakticky několik málo minut. Nevýhodou je částečně to, že se jedná o o něco dražší volbu.

Materiál konstrukce

Typ konstrukce zahrnuje dvě základní kategorie, a to stany hliníkové a ocelové. Ocelová konstrukce je pevná a těžší, nemusí ale nutně nabídnout delší životnost.

Hliník je lehký a snadno se přenáší. Při kvalitně provedené povrchové úpravě navíc představuje téměř nezničitelný materiál. Je u něj za těchto podmínek pak určitě nutné zvolit povrchovou úpravu eloxací. 

Materiál opláštění

Co se týče materiálu opláštění, většinou se používá polyester, u levných modelů i PES s PVC zátěrem (šusťákovina). Kvalitní stany však spoléhají na PVC.

Povšimněte si především kvality zpracování. Ta se odvíjí primárně od gramáže materiálu. Uniknout vaší pozornosti by nicméně neměla ani úroveň šití. Svou pozornost věnujte taktéž velikosti a kvality zipů a suchých zipů a zkontrolujte si i jejich přilnavost.

zeny

Mohlo by Vás zajímat

PR článek